CNC tezgahların nasıl CAM programları varsa PasCMM içinde CMM cihazlarının CAM'İ demek doğru olacaktır.

PasCMM; Yazılımı tasarım sürecinde gerçek zamanlı CMM programlama ve değerlendirmeler sunarak kontrol edilebilirlik konusunda imalat süreçlerinin hızlanmasına katkıda bulunur. Çok fazla uzmanlık gerektirmeden ölçülecek parça üzerinde birkaç tanımla yaparak parçanın programlanması yapılabilir. Otomatik unsur tanıma modülü sayesinde parça üzerindeki tüm unsurları tanır ve bunlara göre probe yolları oluşturur. PASCMM çevrimdışı çalışan bir çözüm olması sebebiyle CMM makinasının kullanımını en verimli hale getirirken, dinamik çarpma algılama ve önleme ve parçada yapılan mühendislik değişimlerini yönetebilen bir çözümdür.

 

Entegre çalışabildiği CMM Cihazları;

-Nikon

-Mitutoyo

-Dea

-Wenzel

-Coord3

-Renishaw

 

Pas CMM İle Neler Yapabiliriz? Avantajları Nelerdir?

  • CMM kodlarını otomati oluşturur
  • Sırası ile CAD çiziminizdeki ölçüleri okur buna bağlı olarak otomatik takım yolu oluşturur. Bu işlemlerden sonra hazırlanan CMM kodunu da Pas CMM içinde simülasyon ike görebilirsiniz. Ardından tezgaha bağladığımız bilgisayara göndererek direk çalıştırabilirsiniz
  • Bir kalite kontrol yazılımından çok daha fazlası olan PASCMM parça teknik resimlerinin balonlanması , CMM programlarının oluşturulması ve raporlanması kısmına kadar uzanan tüm bu süreçlerinizi yönetir.
  • CATIA , UG NX , PRO/E ve Solidworks programlarından gelen CAD dataları PASCMM yazılımına direk entegre edebilir. MBD ve PMI formatlarını desteklemesi sayesinde CMM programı yaparken nominal ölçülerin manuel girişlerini ortadan kaldırabilirsiniz. Parçada revizyon olduğu takdirde otomatik olarak CMM programınıza yansıtabilirsiniz.
  • Tasarım sürecinde gerçek zamanlı CMM programlama PASCMM yazılımı ile yapılabilir. Gerçek zamanlı değerlendirmeler sunarak kontrol edilebilirlik konusunda imalat süreçlerinizin hızlanmasına katkıda bulunur.
  • Mengene, tabla ve bağlama aparatlarını tanımlayarak setup sürelerinizi kısaltın ve daha güvenli takım yolları oluşturun.
  • CMM cihazınızı kullandığınız CAD programınızda çizin. Daha sonra PASCMM’e tanıtarak katı ve makine simülasyonları ile gerçekçi doğrulamalar yapın. Çizim programınızda tanımladığınız CMM cihazlarınızı PASCMM içerisinde kullanarak , program içerisinde ki dinamik çarpma, algılama ve önleme kabiliyeti sayesinde daha güvenli prob yolları oluşturun.
  • Offline çalışması sayesinde tezgâhınız çalışırken siz kod üretmeye devam edebilirsiniz.
  • Tüm unsurları otomatik olarak tanır. Sizin nerenin düzlem nerenin delik vs. olduğunu belirtmenize gerek yoktur ve bu size inanılmaz bir hız kazandırır.

 

 

Kategori:
Diğer Ürünlerimiz

Benzer Ürünlerimiz